něco o......

13. června 2008 v 14:01 |  tomb raider underworld
Tomb Raider Underworld je dalším přírůstkem v oblíbené sérii akčních adventur, který bude dějově zasazen za události sedmého dílu Legend. Z prvních náznaků informací o příběhu víme zatím pouze to, že se bude točit okolo starého mayského kalendáře a v jeho rámci se podíváme především do Mexika. Jak už je dnes v módě, tak vývojáři (kterými mimochodem stejně jako u Legend a Anniversary zůstávají Crystal Dynamics) se chtějí soustředit na oživení Lařina světa a na jeho interaktivitu, aby měli hráči skutečně dojem, že jde o souboj "obyčejné" ženy proti divoké přírodě. Lara například bude zanechávat otisky v bahně, ale pokud bude pršet, tak se po chvíli znovu smyjí. Těla mrtvých nepřátel budou zůstávat na místech, kde skonali, stejně tak jako trosky z jakýchkoliv zničených objektů. Tvůrci rovněž slibují dynamický systém počasí, pro nějž využijí nejnovějších technik a grafických efektů. Animace Lary budou tvořeny kompletně pomocí motion capture, tudíž bychom se měli dočkat velice přirozených pohybů a správných proporcí. Jako ukázku vizuální propracovanosti vývojáři zmínili situaci, kdy Lara šlápne do bahna, čímž se zašpiní spodní část jejích nohou. Postupem času však bude špína opadávat, až se nakonec nohy z větší části opět očistí. Dabingu Lary se zhostí stejně jako v případě Legend britská herečka Keeley Hawes a datum vydání je stanoveno na rok 2008, přičemž hra vyjde na PC, PS3 a Xboxu 360.
Eidos Interactive si zaregistrovali novou značku "Tomb Raider Underworld", což je se vší pravděpodobností také název dalšího pokračování série. Podle zdrojů magazínu Wired se bude příběh tentokrát točit především kolem Májů a jejich kalendáře. Má být zasazen do pěti dní, ve kterých se maže hranice mezi světem smrtelníků a Podsvětím, světem mrtvých.

Jak to tak vypadá, Lara se v nejnovějším pokračování bude muset postavit nazelenalým zombíkům, případně pekelným démonům. No, konečně nějaká změna! O vývoj hry se opět starají Crystal Dynamics (kódové označení: Tomb Raider 8).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama