Amanda-životopis

1. června 2008 v 9:53 |  tomb raider legend
Amanda evert
Zdroj:screamteam.cz/tombraider/

Na pohled byla byla Amanda Evert obyčejnou absolventkou sociální antropologie, ve skutečnosti však intenzivně sbírala poznatky týkající se metafyzična. Celým srdcem věřila, že všeobecný pojem o realitě je jen pouhým mlžným oparem kolem nekonečné pravdy, již skýtá lidská duše. Prostudovala náboženství a záhady z celého světa, minulé i přítomné, a již na univerzitě byla hotovým expertem na teologii a mystiku. Zastávala názor, že zlomky jednotné, dávno zapomenuté mystické víry dodnes přetrvávají v obřadech a rituálech šamanství, čarodějnictví a mnohých náboženství.

Jejím snem bylo znovu objevit tuto nejvyšší moudrost a seznámit s ní ostatní, a tím jim pomoci dosáhnout duchovního osvícení. V té době tohle přání vypadalo spíše jako mladické fantazírování než jako reálný cíl; Lara to považovala za neškodné.

Jistě že se cítila pohodlně, když překračovala hranice vědeckých výzkumů, ale byla také skvělým vědcem, který byl neustále v kontaktu s moderním světem. Byla mladá, nepříliš sebevědomá, trochu knihomol a taky trochu hipík.

S Larou ji spojovalo hlavně filozofické vtipkování. Neshodly se, ale zkřížily své intelektuální meče, aniž by je popudily jejich rozdílné názory.

Jednoho dne Lara provádí v Peru vykopávku hrobky, o které se domnívá, že v ní spočívá poslední královna z Tiwanaku. Její tým vysokoškoláků objeví novou místnost a náhle se stane něco strašného.
Zpátky na zemský povrch se dostane pouze Lara a vylíčí stavební inženýrce svého týmu, Anayi Imanu, strašlivou historku o tom, jak jakási zlá entita zavraždila všechny lidi uvnitř hrobky kromě Lary a Amandy. Při útěku však Amanda uvízla v hrobce.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama